Christini 2WD Sistemi İle Çift Çeker Bir Motosiklete Sahip Olmak İster Misin?

Şu sıralar bir video ile gündeme gelen Christini 2WD çift çeker motosiklet sistemi nedir? Satılıyor mu? Çift çeker veya 2WD sistemi bir motosiklete nasıl entegre edilir?

ABD’li 2WD (çift çeker) sistemi ile bilinen 1995 yılından beri bu sisteme emek veren Christini şirketi, bu sistemi kendi AWD motosikletlerinin yanı sıra sadece Adventure kullanıcılarına sunuyor. KTM Adventure modellerinden birine sahip olanların sahip olabileceği Christini 2WD sistemi hayal ettiğiniz çift çeker motosiklete kavuşmanızı sağlayacak.

İlk olarak 1995 yılında bir dağ bisikleti ile işe başlayan Christini, bu sistemi off-road ve enduro tarzındaki motosikletlere ekleyip, ABD ordusuna bir filo da hazırlamış. Ayrıca 2009 yılında AWD sistemi bir yol motosikletine eklenmiş ve standart motosikletlere göre daha hızlı olduğu kanıtlanmış.

Bu teknolojiyi pek çok enduro ve motocross yarışında gösteren üretici, 2015 yılında AWD 450DS motosiklet ile California Hava Kaynak Kurulu’ndan onay da almış. KTM Adventure modelleri için şu an satışta olan 2WD sistemi, aşağıdaki videoda da görebileceğiniz gibi bir tuş ile kolayca aktif edilebiliyor.

Video;

Bu sistemi satın almak isteyenleri 4,500 $ bir fiyat etiketi bekliyor. Biraz fazla uçuk bir rakam olabilir ama 2WD çift çeker bir motosiklete sahip olmak bambaşka bir şey olabilir.

Christini AWD Sitemi Hakkında

CHRISTINI All Wheel Drive (AWD) motosikletleri, dünya çapında AWD motosikletleri olarak üretiliyor ve dağıtılıyor. Tamamen mekanik olan AWD sistemi, bir dizi zincir ve şaft yardımıyla motosiklet şanzımanından ön tekerleğe güç taşıyor. Christini dünyadaki tek AWD motosiklet üreticisidir.

Hafif ve tamamen mekanik olan bu sistem, dört tekerlekli araçlarda bulunan AWD sistemlerine benzer bir şekilde çalışır. AWD sistemi (ön tekerleğe çekiş gücü vererek) arka tekerleğe göre biraz daha düşük bir hızda döner. (yaklaşık % 80 daha az) Ön göbek içindeki tek yönlü kavramalar, ön tekerleğin serbest dönmesine izin verir. Yani AWD kapalı olduğunda ön tekerlek dönüşüne engel olmaz.

Daha fazla bilgi için tıklayın.https://www.christini.com/

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap