CF Moto 250SR Supersport Konsepti Çin’de Tanıtıldı!

Çinli üreticinin en yeni supersport motosikleti olma yolunda ilerleyen CF Moto 250SR konsepti CF Moto için anlamlı bir günde, halka açık bir şekilde tanıtıldı.

Öncelikle şunu belirtelim: CF Moto yeni 250SR hakkında herhangi bir teknik bilgi veya piyasaya sürülme zamanı hakkında bir bilgi paylaşmadı. 250SR henüz üretime hazır olmayan bir motosiklet. Bu yüzden konsept modelin üzerindeki parçalar ve tasarım üzerinden sizlere bilgi aktaracağız.

Dün, bu yıl üçüncü kez yapılan ve Çin, Zhejiang’daki Ningbo Uluslararası Yarış pistinde gerçekleştirilen Dünya CF Moto gününe (11 Mayıs) 3.000’e yakın CF Moto tutkunu katıldı. CF Moto’nun 30. yaş günü ile aynı güne denk gelen etkinlikte bir de yeni model sürprizi oldu.

CF Moto, 1989’da Çin, Wenzhou Yueqing’da motosiklet aksesuarları üretmeye başlayarak piyasaya giriş yaptı. 1999’da, ilk büyük deplasmanlı su soğutmalı motoru üreterek, Ar-Ge ekibi tarafından başarıyla geliştirdi. 2001 yılında, iki tekerlekli “CFMOTO” markası, dünyada ilk kez Avrupa’ya, Amerika’ya ve Güneydoğu Asya’ya ihracat yapmaya başladı.

2013 yılında, resmi olarak Avusturya merkezli KTM ile işbirliği anlaşması imzalayarak, KTM’nin Çin’de ithalatçı ve üretim tesisi haline geldi. Eylül 2014’te CFMOTO, CF650G’yi merkezi hükümetin Ulusal Muhafızlar için belirlenmiş aracı olması için özelleştirmiştir.

Mart 2018’de, KTM ile bir ortak girişim olan Zhejiang Chunfeng Katemo Lokomotif Şirketi’nin yeni fabrikası kuruldu. CF Moto, 2020 yılında yeni fabrikanın tamamlanmasıyla daha çok model çeşitliği ve daha hızlı üretim ile çalışmaya devam edecek.

CF Moto’nun ilk yarış motosikleti: 250SR

Henüz motor hacmi ve teknik özellikleri açıklanmayan CF Moto 250SR’ın 250NK’daki motor ile güçlendirildiğini düşünüyoruz. Konsept haliyle ilk gördüğümüzde, renginden dolayı Suzuki’nin yeni model çıkardığını sanmıştık.

250SR’da, henüz konsept yani üretim aşamasında bir motosiklet olduğu için, Akrapovic’in egzoz sistemi gibi üretim modelinde olmayacak parçalar kullanılmış. Oldukça keskin bakışlı ve büyük yapılmış ön kafa tasarımı ve far yerleri bulunan 250SR’ın üzerinde Brembo fren kaliperleri, aynı zamanda frenler ABS’li, henüz markasını bilmediğimiz ters ön süspansiyonlar, D.I.D zincir, Akrapovic karbon fiber siyah egzoz, NGK buji, CST marka lastik ve Bosch enjeksiyon sistemi bulunuyor.

Ayrıca CF Moto 250SR’ın üzerinde, FCC adında Japonya’da iyi bilinen motosiklet ve otomobil debriyajı üreticisi olan bir marka adı var. Bu marka, birçok sektörde Honda ve Kawasaki gibi birinci sınıf markalara parça tedarik etmekteymiş.

CF Moto, 250SR hakkında daha fazla bilgiyi ilerleyen zamanlarda açıklayacağını söyledi. Oldukça spor bir oturuş pozisyonuna sahip olan 250SR’ın yakın zamanda piyasaya çıkacağını düşünüyoruz. Şu an 18.509 TL satış fiyatı bulunan 250NK’ya karşı ne kadar fazla bir fiyat etiketi olacağı şimdiden tartışma konusu oldu.

Yeni 250SR’ın CF Moto Türkiye ve TMF’nin birlikte düzenleyeceği CF Moto 250NK Kupası’nda da kullanılmasını bekleyebiliriz. 250NK’ya göre daha uygun bir motosiklet.

250SR hakkında yayınlanacak haberleri yakından takip ediyoruz, sizde anında haberdar olmak için bizi sosyal medya @motorcuengin hesaplarımız üzerinden bizi takip edebilirsiniz…

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap