CF Moto 250 NK Kupası Yarışçıları Belli Oldu!

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) ve Uğur Motorlu Araçlar işbirliği ile ilk kez gerçekleştirilecek “CF Moto 250 Kupası”nda yarışacak sporcular belli oldu.

Basın Bülteni

Geleceğin yarışçılarının yetişeceği CF Moto 250 Kupası seçmeleri Uşak Süpermoto Pisti’nde yapıldı. Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Ogün Baysan’ın koordinatörlüğünde TMF Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Yıldırım ile milli sporcular Şakir Şenkalaycı, Galip Alp Baysan ve Emircan Şenkalaycı gözetmenliğinde yapılan seçmelerde genç yarışçı adayları kupaya seçilmek için ter döktüler.

Birbirinden yetenekli genç sporcuların kıyasıya mücadele ettiği elemelerde toplam 30 aday arasından 15 genç sporcu seçildi. Motosiklet kullanma yetenekleri ve pistte zamana karşı mücadele eden sporculardan 12 kişi asıl kadroya, 3 kişi ise yedek kadroya seçildi.

Asil Yarışçılar: Ahmet Görkem Korkmaz, Avni Can Demiralay, Egemen Tekeli, Halil İbrahim Kuru, Hüseyin Kumova, İsmail Karga, Mert Ali Kocabal, Mikail Karga, Samet Savaştın, Necmeddin Semih Savaştın, Tarık Gönültaşı ve Yusuf Eren Öğretici seçildi.

Yedek Yarışçılar: Aykut Savaş, Doğukan Doğanay ve Burakhan Yangaç olarak belirlendi.

2. etap elemelerine katılan tüm genç yarışçıların listesine ve performans değerlendirmelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz;

Link: https://dinamik.tmf.org.tr/uploads/files/CFCUP.pdf

Katılan herkese teşekkür ederiz.

Kaynak: CF Moto Türkiye

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap