Can Öncü Moto3 Dünya Şampiyonasında yarışacak!

Milli sporcumuz Can Öncü, 2019 yılında Moto3 Dünya Şampiyonası’nda mücadele edecek. 15 yaşındaki genç sporcumuz, İspanya’da 18 Kasım’da yapılacak sezonun son yarışına da çıkacak.

Red Bull MotoGP Rookies Kupası’nı 2018 şampiyonu olarak tamamlayan milli sporcumuz Can Öncü, 2019 yılında Moto3 Dünya Şampiyonası’nda yarışacak. Red Bull KTM Ajo takımıyla Dünya Şampiyonası’nda boy gösterecek milli sporcumuz, Moto3 tarihinin en genç ismi olacak.

Moto3’de en genç yarışçı!

Hayallerinin gerçekleştiğini belirten Can Öncü, “Red Bull KTM Ajo takımı ile MotoGP Dünya Şampiyonası’nda yarışmaktan dolayı çok memnunum. Hayalim gerçekleşiyor. Bir sonraki sezon için sabırsızlanıyorum çünkü zaten motosikleti biliyorum. FIM CEV Moto3 Gençler Dünya Şampiyonası’nda takımım bana büyük bir rahatlık sunuyor. Ayrıca İspanya’da ilk GP yarışına çıkacağım, bu yüzden rüya gibi geçen bu yıl için daha iyi bir ödül olamaz. Red Bull MotoGP Rookies Kupası, Asya Yetenek Kupası ve FIM CEV sayesinde, Dünya Şampiyonası takvimindeki bir çok pisti biliyorum. Ancak ilk yıldaki amacım, mümkün olan her şeyi öğrenmek ve KTM ile deneyim kazanmak. Kariyerimin bu yeni aşamasına başlamak için sabırsızlanıyorum ve bunu mümkün kılan tüm insanlara teşekkür ediyorum.” dediTakım Müdürü Aki Ajo, “Öncelikle, Can Öncü’yü 2018 Red Bull MotoGP Rookies Kupası’nı kazanmasından dolayı kutlamak istiyorum. Güçlü performanslarıyla muhteşem bir sezon geçirdi, özellikle hızlı ve sıkı yarışlarda başarılı oldu. Hem kendisi hem de ikiz kardeşi Deniz, FIM CEV’de inanılmaz bir tutum ve bağlılığa sahip olduklarını gösteriyor. Bütün Red Bull KTM Ajo ekibi, onlarla çalışmaya devam etmek için heyecan duyuyor. Red Bull KTM Ajo Junior Akademi, genç ve yetenekli binicilerle çalışmak için Red Bull ve KTM ile ortak hareket ediyor. Can bu heyecan verici projeden Dünya Şampiyonalarına ilk gelen sürücü oldu. Bu büyük mücadeleyle yüzleşmeye, ondan öğrenmeye ve eğlenmeye tamamen hazır olduğuna inanıyoruz. Eminim ki bizi olumlu bir şekilde şaşırtacak.” dedi.

KTM Motorsport Pist Şampiyonaları Başkan Yardımcısı Jens Hainbach ise, “Bu, KTM için Red Bull Rookies Kupası’ndan bir başka şampiyonu Red Bull KTM Ajo takımına getiren çok önemli bir adımdır. Can’ın sonuçlarından çok mutluyuz. Red Bull MotoGP Rookies Kupası ve FIM CEV, MotoGP Dünya Şampiyonasına hazırlanmak için iyi bir yoldur. Onun için çok umutluyuz ve 2019’da çok iyi işler yapacağını biliyoruz. Red Bull KTM Ajo’nun geçmişte neler başardıklarını gördük ve bu başarısını Can ile tekrarlayabilirler.” diye konuştu.

Kaynak: TMF 

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap