Bridgestone, BATTLECROSS E50 Enduro Lastiğini Piyasaya Sürdü

Japon üretici Bridgestone, enduro yarışları için özel tasarlanmış BATTLECROSS E50 motosiklet lastiğini tanıttı.

Arazi motosikletleri için ürettiği lastikleri geliştirerek deneyim kazanan ve teknolojiden yararlanan Bridgestone’un yeni BATTLECROSS E50 enduro lastik modeli tanıtıldı. BATTLECROSS E50, enduro yarışlarında ihtiyaç duyulan, çeşitli yol yüzeylerinde yüksek çekiş ve viraj alma performansı sunmak için tasarlanmış.

Yeni modelde, kaygan yüzeylerde bile etkili tutuş sağlamak için şirketin tescilli Castle Block teknolojisi kullanılmış. Diş bloklarının tabanında bulunan, sığınak olarak adlandırılan özel bir kenar, BATTLECROSS E50 lastiğinin yumuşak yüzeylerde güçlü çekiş gücü vermesini sağlıyormuş.

Bridgestone, BATTLECROSS E50’nin ön lastiğinde daha yüksek viraj alma performansı ve BATTLECROSS E50’nin arka lastiğinde daha iyi çekiş performansı sağlamak için diş bloklarının şekillerini ve konumlarını 3D simülasyon ile tasarlamış.

BATTLECROSS E50 ön ve arka lastik özellikleri 

1. Castle Block (Convexed Block) Toprağa gömülü taş veya kütük gibi yüzeyler ve yağmurla ıslanmış aşırı kaygan yüzeylerde, tutunma alanını arttırma ve daha iyi kavrama için, geleneksel çıkıntılı sırt bloklarına sahiptir.
2. Bunker, sırt bloğunun tabanındaki kısımdır, lastik bir yüzeye battıdığında bile çekiş yapmasını sağlar.

Bridgestone Corporation Hakkında

Tokyo merkezli Bridgestone Corporation, dünyanın en büyük lastik üreticilerinden biridir. Çok çeşitli araçlarda kullanım için lastiklere ek olarak, aynı zamanda endüstriyel kauçuk, kimyasal ürünler ve spor malzemelerini de içeren çok çeşitli ürünler üretmektedir. Ürünleri, dünya genelinde 150’den fazla ülkede ve bölgede satılmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap