Brembo’dan Geri Çağırma!

Amerika’da başlatılan geri çağırma, Brembo’nun M50 kaliperlerle eşleştirilmiş olan ana silindirden kaynaklanıyor. Pistonun çatlamasına sebep olan üretim hatası, ön frenin yok olmasına sebep oluyor.

Piston çatlakları olduğunda ön frenler, bir frenleme işlemi sırasında düzgün çalışmayabilir ve bu da ön frenlerin tamamen parçalanmasına neden olabilir. Genellikle yüksek hacimli motosikletlerde kullanılan bu model, fren konusunda büyük önem taşıyor. Brembo, hatalı pistonun bir tür plastikten (polifenilen sülfür) yapıldığını tespit edebildi ve durumu düzeltmek için alüminyum bir pistonun değiştirme parçası olarak kullanılması gerekecek. Bu geri çağırma, ilk olarak Brembo kiti ile donatılmış Aprilia modellerini içeriyor; bu da 2016-2017 Aprilia RSV4 serisini ve 2017 Aprilia Tuono 1100 modellerini etkiliyor.

Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA) tarafından yapılan açıklamaya göre, 1.800 adet Aprilia modelinin yaklaşık% 1’inde ana silindir pistonunun çatlama göstermesi bekleniyor. Bununla birlikte, diğer markaların süper motosikletleri ve yüksek performanslı spor motosikletlerinde kullandıklarını belirttiği modeller önümüzdeki haftalarda Ducati ve KTM gibi firmalarda geri çağırmaya neden olabilir.

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap