BMW S675RR konsept

Nicolas Petit’in BMW S675RR Konsepti

BMW orta seviye S675RR adında bir motosiklet üretse nasıl olurdu? Zaten var olan BMW S1000RR ‘ın devamı niteliğinde, BMW’nin süper sport modeli yapma fikirleri gerçekten heyecanlandırıyor. Ancak bu zor bir kategori ve Japon markalarının hakimiyeti altında. Belki de BMW Motorrad, süper sport segmentini değiştirmek için böyle bir model yapabilir.

 

S1000RR, Japon fiyatlarında Avrupa özelliklerini ve performansı getirdiği için litrelik motosikletler alanında büyük bir ses getirmişti. Bu formülden kaynaklanan başarı yüzünden, Almanlar 600cc segmentinde de aynı şeyi yapabilirler.

Bu düşünceye örnek olarak tasarımcı Nicolas Petit , BMW S675RR adını verdiği super sport bir konsept çizdi.

Adından da anlaşılacağı üzere, motosiklet 675 cc’lik üç silindirli bir motordan güç alıyor ve görsel olarak, casus fotoğraflarında sızdırıldığını gördüğümüz bir sonraki BMW S1000RR serisi ile güçlü bir bağlantı oluşturuyor .

Bu, Almanların süper sport segmentiyle ilgilenip ilgilenmedikleri hakkında bir kanıt olabilir. Şu ana kadar BMW Motorrad’dan üç silindirli veya başka bir süper sport modeli hakkında herhangi bir ipucu ya da söylenti bulunmuyor. Segmentteki azalan satışları da göz önüne alırsak ,burada zor bir nokta var. Japon markalar 600cc sınıfını neredeyse tamamen terk ediyor.

 

Bunları da sevebilirsiniz