BMW motosiklet kiralama uygulamasına başlıyor!

BMW, kalabalık şehirlerdeki trafik sorunu için, motosiklet kiralama uygulaması başlatıyor.

BMW, DriveNow markasıyla işbirliği içinde müşterilerine araç kiralama hizmeti sunuyordu. Bu uygulama artık motosikletlerde de başlayacak. Bavyera’lı üretici, motosikletleri daha geniş bir kitleye ulaştırmanın ilk adımı olarak, bu Mayıs ayında Almanya, Fransa ve bazı ülkelerde, birkaç günlüğüne (bir uygulama aracılığıyla) bayilerden motosiklet kiralamayı bir pilot uygulama ile başlatmayı planlıyor.

DriveNow Nedir?, gün içinde hızlı ve esnek kalmanızı sağlayan BMW ve MINI’nin hareketlilik konseptidir. En yeni BMW ve MINI modellerinden oluşan bir filo ile size en iyi araba kiralama hizmetini sunar. Aracın teslim alınması veya iade edilmesi için sizi belirli istasyonlara bağlar. DriveNow araçlarını belirli iş alanlarındaki herhangi bir yerden kiralayabilir, arabanızı halka açık herhangi bir park yerine ücretsiz olarak park edebilir ve orada kiralamanızı sona erdirebilirsiniz.

DriveNow araç kiralamayı;

Almanya’da Münih , Berlin , Hamburg , Düsseldorf ve Köln . Ayrıca Viyana , Brüksel , Milano ,Stockholm , Kopenhag , Lizbon ,  Helsinki ve Londra’da kullanabilirsiniz.

Motosiklet kiralama, Güneydoğu Asya’da son derece popüler oldu. Honda, 2016 yılında Singapur merkezli Grab’e yatırım yaparak Endonezya, Tayland ve Vietnam’da motosiklete yönelik bu hizmeti sunmaya başlamıştı. BMW, bu hizmet ile müşteri tabanını üç katına çıkarmayı ve 2025 yılına kadar 100 milyon kullanıcıya ulaşan adımlardan biri olarak hizmetlerinin potansiyel olarak genişleyeceğini ön görüyor.

BMW’nin Mini, Rolls-Royce ve BMW Motorrad markalarını yöneten Peter Schwarzenbauer, Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarında yapılan bir röportajda şunları söyledi: “Bu kesinlikle bir seçenek, ancak henüz ikinci kask için çözüm bulamadık. Boyutlandırma meselesi var ve daha sonra yaz sıcağında kaskları yeniden kullanıyoruz – bu ideal değil. ” dedi.

Ek olarak, Schwarzenbauer, BMW’nin şehir trafiğini yenmek için iki tekerlekli araçlara yönelik artan talebi karşılamak üzere ikinci bir küçük elektrikli scooter kullanmayı düşündüğünü öne sürdü. Yeni modelin, yaklaşık 160km’lik (100 mil) bir aralığa sahip olan mevcut C Evolution maxi-scooter’dan daha küçük olacağını, ancak bu noktadan daha fazla ayrıntı sunamayacağını söyledi.

Bunları da sevebilirsiniz