BMW Motorrad’ın yeni başkanı Markus Schramm oldu

BMW’nin motosiklet bölümünün yeni patronu Markus Schramm, (solda) BMW Motorrad direktörü olan Stephan Schaller’ın (sağda) yerini devraldı.

Schaller Şubat ayı sonunda şirketten ayrılarak, makine mühendisliği firması Voith GmbH’nın başına geçti. Schaller, 2012’den beri BMW Motorrad’ı yönetiyordu.

Markus Schramm, 1991’den beri ürün stratejisi planlamasından sorumlu olarak BMW’de çalışıyordu. Schramm  1 Mayıs 2018’de, BMW Motorrad’ın direktörlüğünü devralacak. Eski patron Stephan Schaller, Almanya’nın Heidenheim kentinde bulunan Voith GmbH adlı bir şirketin başına geçecek. 

Markus Schramm (55) 1991’de BMW ailesine katıldı. Şu anda ürün satış planlamasından sorumlu olarak çalışıyor. Daha önce Satış, Satış Sonrası, Strateji, Planlama ve Kontrol alanlarında çeşitli yönetim görevlerinde bulundu. Schramm tutkulu bir motosikletçi ve maraton koşucusu.

BMW Motorrad, 90 yılı aşkın uzmanlığı ile en başarılı motosiklet üreticileri arasındadır. Son birkaç yılda gelen yeni modeller, markaya önemli bir büyüme getirdi ve bu da onu dünyanın dört bir yanındaki pazarlardaki üst düzey motosiklet segmentinde lider haline getirdi.

BMW Motorrad geçtiğimiz yıl dünya çapındaki müşterilere 164.115 adet motosiklet teslim ederek, satış rekoru kırdı. 90 ülkede 1.200’ün üzerinde satış noktası bulunuyor.

Bunları da sevebilirsiniz