BMW F850RS: Yazım Hatası mı, Yeni Model mi?

BMW F850RS Bavyera’lı üreticinin yeni modeli mi olacak? Yoksa sadece bir yazım hatası mı? BMW Motorrad’dan yeni orta sınıf bir motosiklet mi geliyor? Şu sıralar motosiklet dünyasındaki tartışma bu.

Şirketin İngiltere ofisi, yukarıdaki fotoğrafta görebileceğiniz bir broşürü bayilere göndermiş. Bu broşürde ise, 2019 BMW Motosiklet modellerinin isimleri yazıyor. Bu gayet normal bir şey gibi gözükebilir ama broşürde bizim dikkatimizi çeken bir model ismi var.

Geçen sene Kasım ayını hatırlayacak olursak, BMW’nin EICMA’da tanıtmasını beklediğimiz iki adet yeni motosiklet görüntülenmişti. Bu yeni motosikletlerin, F850 XR veya S850 XR olacağı söyleniyordu. 

O motosikletleri, İngiliz web sitesi MoreBikes’in yayınlamıştı. Casus fotoğrafçılara göre bu yeni modellerin, BMW’nin popüler ve verimli modeli S1000 XR’nin küçük kardeşleri olması bekleniyordu. O zaman paylaştığımız haberde, görüntülenen modellerin adlarının F850 XR veya S850 XR olabileceğini yazmıştık.

BMWMotorrad’ın İtalya’da tanıttığı 9Cento konseptinin devamı niteliğinde olabileceği düşünülen yeni modellerin, S1000 XR’nin sportif ve güçlü taraflarını alıp, daha ucuz ve orta seviye sport-touring motosikletler olacağı söylenebilir.

Peki, BMW Motorrad’dan bu F850RS adındaki yeni model ne zaman gelecek? İngiliz web sitesi MoreBikes’in son yaptığı güncellemeye göre, yeni modelin isminin F850GT’de olabileceği söyleniyor. Eğer bu modelin geleceği kesin ise, ki öyle gözüküyor. BMW Motorrad’ın EICMA 2019’da tanıtmasını bekleyebiliriz.

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap