BMW F850RS Patent Tasarımları Ortaya Çıktı!

Evet, Bavyera’lı üreticinin yeni sport-touring motosikleti olma yolunda ilerleyen BMW F850RS patent çizimleri resmen sızdırıldı.

BMW F850RS patent tasarımlarından bahsetmeden önce, hatırlarsanız 2018’in Kasım ayında F850 XR veya S850 XR olduğu söylenen iki adet BMW motosikleti test edilirken görüntülenmişti. Görüntülenen bu motosikletlerin, BMW Motorrad’ın İtalya’da tanıttığı 9Cento konseptinin devamı niteliğinde olabileceği söyleniyordu. Bizde yeni modellerin, S1000 XR’nin sportif ve güçlü taraflarını alıp, daha ucuz ve orta seviye sport-touring motosikletler olacağını söylemiştik.

Daha sonra BMW F850RS’in gelişini doğrular nitelikte şirketin İngiltere ofisi, F850RS adının yazdığı bir broşürü bayilere göndermişti. Bu broşürde ise, 2019 BMW Motosiklet modellerinin isimleri yazıyordu.

Yeni ortaya çıkan patent çizimleriyle, BMW F850RS’in resmî olmayan bu bilgilerle gelebileceğini söyleyebiliriz. BMW F850RS’nin Yamaha Tracer 700 gibi motosikletlerle aynı çizgide olmasını bekliyoruz, bu yüzden Bavyera’lı üreticinin ortaya ne gibi özellikler koyacağını görmek ilginç olacak.

Peki, BMW Motorrad’dan bu F850RS adındaki yeni model ne zaman gelecek? Son ortaya çıkan haberler göre, yeni modelin üretime geçmesinin kesin olabileceği söyleniyor. Eğer bu modelin geleceği kesin ise, ki öyle gözüküyor. BMW Motorrad’ın EICMA 2019’da tanıtmasını bekleyebiliriz.

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap