Bir adet BMW F850​​GS geri çağrılıyor!

Henüz satışı gerçekleşmemiş bir adet BMW F850​​GS geri çağrıldı. Evet, bu geri çağırma haberi biraz ilginç olabilir ama gerçek.

BMW Motorrad, yeni F850GS modelinde bir sorunla karşılaştı. Alman markası, modelin motoru içindeki biyel kollarının doğru monte edilmemiş olabileceğini tespit etti. Ancak, geri çağırma sadece bir adet motosikleti etkiliyor ve henüz bir müşteriye satılmamış.

Geri çağırma belgelerine göre, sorun ilk olarak bir F850GS modelinde ciddi motor gürültüsü sorunu yaşandığı şeklinde İspanya’da bildirilmiş. İnceleme üzerine, motordaki biyel kollarından birinin yanlış takıldığı anlaşılmış. Bu sorun üzerine BMW Motorrad bir soruşturma başlatmış.

Bu incelemeden sonra, ABD’ye gönderilen bir motosikletin, henüz satıcı tarafından satılmamış olmasına rağmen, kötü bir biyel kolu montajına sahip olduğu tespit edilmiş. BMW Motorrad, durumu düzeltmek için 2019 BMW F850GS’ler üzerinde de değişiklik yapacak.

Türkiye’de henüz bir BMW F850GS satışı gerçekleşti mi bilinmiyor. Eğer aramızda satın alan birileri var ise bir BMW Motorrad bayisi ile iletişime geçebilirler.

Kaynak: Asphalt Rubber

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap