Benzin kullanmadan çalışan Motosiklet!

Tvs’nin benzin kullanmadan çalışan motosikleti Apache RTR 200 Fi

Motosikletlerin çevreye bıraktığı karbonmonoksit gazını ortadan kaldırmak için tasarlanan RTR 200, TVS Motor Company’nin yaptığı uzun süren çalışmalar sonucunda ortaya çıkmış. Neredeyse bütün şirketler, geleceğin en büyük sorunlarından biri olarak görülen emisyon ve CO2 seviyelerini azaltmak için yeni teknolojiler geliştirmeye çalışıyor.

Alternatif yakıtlı motosiklet, TVS Apache RTR 200 Fi Etanol Auto Expo 2018‘de sergilendi. Etanol nedir?, yenilenebilir bitki kaynaklarından üretilmektedir. Toksik değildir, biyolojik olarak parçalanabilir ve ele alınması, saklanması ve taşınması güvenlidir. % 35 oksijen içeren bir yakıttır. Etanol yanmadan azot oksit emisyonlarını azaltır. Ayrıca, yakıt olarak karbonmonoksit emisyonlarını, partiküler maddeleri ve sülfür dioksidi azaltmaya yardımcı olur. Yakıt olarak etanol kullanılması da petrol ithalatına olan bağımlılığı azaltarak  enerji güvenliğini arttırabilir.

TVS Apache RTR 200 Fi Etanol, motosikletin yakıt olarak etanol ile güvenilir olmasını sağlayan teknik yeniliklerle donatılmış. Tasarımda, ‘Etanol’ i belirtmek için yeşil grafikler var. Model ayrıca Twin-Spray-Twin-Port EFI teknolojisi ile üretilmiş. Bu özelliğin, daha iyi sürüş, daha hızlı gaz tepkisi sağladığı ve emisyon düzeylerinde azalmayı daha da garanti ettiği belirtilmiş. Bu faktörler bakacak olursak, motor çeşitli ortam ve koşullarda daha iyi kullanılabilir güç elde etmek için doğrusal hale gelir ve böylece performans artışı sağlayabilir.

E85 olarak adlandırılan bu versiyon, @ 7000 rpm’de 18.1 Nm bir tork ile 8500 dev / dak’da 21 hp güce sahip.

Bunları da sevebilirsiniz