Benelli’den Elektrikli Scooter Müjdesi!

Benelli’nin ilk elektrikli scooter modeli EICMA 2019’da tanıtılacak. Son zamanlarda yükselişe devam eden elektrikli motosiklet veya elektrikli scooter pazarına bir yeni marka daha ekleniyor. 

Hindistan’lı Autocar India sitesine konuşan Benelli’nin pazarlama direktörü Dante Bustos, Asya-İtalyan markasının bir dizi kentsel mobilite çözümleri üzerinde çalıştığını açıkladı. Büyük müjde ise, Benelli’nin 2020 yılında elektrikli bir scooter modelini piyasaya süreceği yönünde oldu.

Dante Bustos, Autocar India muhabirine şu açıklamaları da yaptı: “Benelli son birkaç yıl içerisinde çok iyi bir geri dönüş yaptı. 2019 yılı içinde de büyük model yenilemeleri yapan Benelli’nin 2019 yılı modelleri şu şekilde: 502-C 752S, TNT 252S, TNT 125s, Leoncino 250 – 125 ve TRK 251-125 gibi yeni modelleri piyasa sürdük. (Daha fazlası için tıkla) Benelli’nin gelecekteki planlarından bir diğeri ise Elektrikli bir scooter olacak.” dedi.

Sözlerini “Benelli’nin yeni elektrikli scooter’ını 2019 EICMA’da tanıtacağız.” şeklinde tamamlayan Bustos, daha detaylı bilgiler vermedi. Benelli, elektrikli iki tekerlek pazarında tütmeye başlayan yemek kokusunu almış olacak ki hemen işe koyulmuş. 

2019 Motosiklet fuarı Motobike İstanbul’da yeni modelleriyle karşımıza çıkan Benelli’nin, 2019 modellerinin fiyatları da açıklanmıştı. (Tıkla Gör) Yeni modellerden bazılarının Haziran ayı itibariyle bayilerde olacağını açıklayan Benelli Türkiye, diğer yeni modellerinin ne zaman geleceğini henüz açıklamadı.

Bunları da sevebilirsiniz