Bajaj ve Triumph ortaklığının ilk ürünü 650cc’lik bir motosiklet olacak!

Bajaj ve Triumph ortaklığının meyveleri geliyor.

Bajaj ve Triumph geçtiğimiz yıl, birlikte motosiklet üretme kararı almıştı. İki marka gelecekteki projeleri için daha yüksek kapasiteli motosiklet üzerinde çalışıyor. Son 10 yıldan beri görüşmelerde bulundular ve bu işi, iki taraflı olarak büyütmek için mükemmel bir fırsat olarak değerlendirdiler.

Bu ortaklık için yapılan görüşmeler aslında geçen yıl başladı. Şu anda, Türkiye’deki en ucuz Triumph modeli 48.674₺ fiyatıyla STREET TRIPLE S’dir. Öte yandan Bajaj’da da 11.490₺ fiyatıyla V15’dir.

Bajaj, KTM ile ortaklık kurarak ve segmentinin bir numaralı spor motosiklet satıcısı olmalarına yardımcı olmuştu. Ama Bajaj’ı Triumph’da, KTM’den çok daha farklı bir motosiklet üreticisi bekliyor. İngiliz marka, güçlü sokak performansına sahip klasik motosikletleriyle tanınıyor ve büyük olasılıkla Bajaj’ın bir ürünü Triumph’un şu andaki serisinden çok daha düşük maliyetle üretme deneyimini kullanacak.

Gelecek aylarda Modern Classic serisi yeni bir yüz görecek ve bu da İngiliz üreticisinin mevcut tüm pazarlarına başarıyla ihraç edilecek. Şu anda fiyatlandırma raporları düşünülecek olursa, motosikletler alınabilir şekilde fiyatlandırılacaktır.

Önce 600-650cc segmentinde 2 silindirli bir ürün getirecekler ve daha sonra tek silindirli segmente girecekler. Bajaj ve Triumph’un modellerinin açıklanma tarihi hakkında bir ipucu henüz yok, ama yakında Hindistan yollarında ilerleyen yeni kamufle edilmiş bir makine görülebilir…

Bunları da sevebilirsiniz