Bajaj Pulsar RS200 Kawasaki Ninja H2 Custom

Ninja H2 Görünümlü Pulsar RS200

Bajaj’ın Pulsar RS200 modelini kullanarak, Ninja H2’ye benzer görünümü yakalamak ne kadar mümkün olabilir? Bajaj Pulsar RS200, Mart 2015’te resmî tanıtımıyla satışa çıkarak, NS200 yanında yeni bir seçenek olmuştu.

Aradan geçen zamandan sonra, Vietnam merkezli Leeat Moto adında, kişisel custom motosiklet çalışmaları yapan atölye, ilk gördüğümüz günden beri güç ve tasarım bakımından mükemmel bir motosiklet olan Kawasaki Ninja H2’den ilham alarak Pulsar RS200 üzerine H2’den türetilmiş bir custom çalışması yaptı.

Gerçekten çılgınca, H2’nin sahip olduğu şasinin ve karbon bileşenlerin neredeyse aynısının kopyalandığı RS200’de, tek silindirin devamına bir de Akrapovic titanyum egzoz sistemi eklenmiş. Ön grenaj tasarımı Ninja H2 ile hemen hemen aynı olmuş ve bu agresif stil için tam merkeze monte edilmiş bir far da var.

Aynı zamanda, kafa tasarımına rüzgardan daha fazla koruma için büyük boyutta bir ön cam da eklenmiş. Leeat Moto, daha iyi süspansiyonlar için USD teleskopik çatallar da kullanmış.

Çalışma sonunda, ortaya gerçekten çok ilginç bir iş çıkmış. Ayrıca H2’de bulunan NinjaH2 logo’suna benzer bir logo da, RS2 ismi verilerek yan panellere eklenmiş.

Bunları da sevebilirsiniz