Aprilia’dan Sınırlı Sayıda 225hp RSV4 X

İtalyan üretici Aprilia, RSV4 serisinin 10. yılını kutlamak için, efsanevi super-bike modelinin yeni bir versiyonunu açıkladı; RSV4 X.

Mugello’da düzenlenen 2019 Aprilia All Stars etkinliğinde tanıtılan RSV4 X tam 225hp gücünde ve Aprilia Racing tarafından özel olarak üretildi. Standart RSV4 ve ‘X’ arasındaki en büyük farklardan biri ağırlık olmuş. Aprilia Racing motosikleti hafifletmek için karbon grenaj takımı kullanmış. (Aprilia RS-GP grafikleri ile), hafif bir yakıt deposu, alüminyum debriyaj kolu, (ön fren kolu koruması dahil) motor karteri koruması, ayarlanabilir ayaklıklar ve gidon gibi çeşitli hafif bileşenlerden faydalanmış. Ayrıca, motosikletin ağırlığını 165 kg’a düşürmeye yardımcı olan Marchesini dövme magnezyum jantlar (Pirelli lastikler) ile donatılmış.

RSV4 X, Aprilia Racing tarafından hazırlanan 1100cc V4 motora sahip. Yeni eksantrik milleri, yeni valf geri dönüş yayları ve kapakları. Titanyum Akrapovic egzoz sistemi, MotoGP özel hava filtresi ve bir ECU haritasına (özel parça ayarları ile) sahip. Aynı zamanda ANN olarak adlandırılan (Aprilia No Neutral) sistemi ile donatılmış: birinci vitesten ikinci vitese geçmeyi hızlandıran ve vites büyütme hatalarını önleyen nötr konuma sahip bir vites kutusu. Aprilia’nın WSBK ve MotoGP’deki deneyimlerinden elde edilen bir başka akıllı teknoloji ürünü. Ve frenleme için, T-Drive teknolojisine sahip bir çift çelik fren diskiyle birleşen (19 × 16 radyal pompadan imal edilmiş) Brembo GP4-MS kaliperleri bulunuyor.

Aprilia RSV4 X sadece 10 adet üretilecek. Eğer ilgileniyorsanız hızlı hareket etmenizi öneririm. 39.900 Euro’luk fiyatıyla, yeni RSV4 X özel bir yarış motosikletine sahip olmak isteyenlerin ilgisini çekebilir.

 Daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edin: www.factoryworks.aprilia.com

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap