Aprilia RS 660 ilk kez test aşamasında görüntülendi!

Aprilia RS 660, geçtiğimiz ay Eicma’da konsept olarak tanıtılmıştı. 

İtalyan markasının yeni RS 660’ı bir piste gizli olarak test ettiği görülüyor. Eicma’da tanıtılan konsept modelin aksine, bir plakalık ve ayna gibi bileşenler eklenen RS 660’ın, yakın zamanda üretim versiyonunu görmeye hazır olun. Test aşamasında çekilen fotoğraflarda çok net bir görüntü olmasa da, kaynaklar bu motosikletin RS 660 olduğunu bildirdi. 

Aprilia, RS 660’ın motorunun mevcut RSV4 1100 motorunun yarısından elde edildiğini açıklamıştı. Motor, paralel çift silindirli bir yapıya sahip. Konsept modelde, kırmızı renkle boyanmış motor bloğu, Brembo frenler ve Öhlins süspansiyonlar bulunuyordu. RS 660 premium bir Supersport olarak gelecek. 

Konsept RS 660’da bir de RSV4 Factory’de bulunan kanatçıklar vardı. Yeni Panigale V4R’da da mevcut olan kanatçık modası, bu ara popülerliğini sürdürüyor. 

Aprilia’dan gelen bu haber ile, 2019’da veya 2020’de Supersport pazarında büyük bir hareketlenme olacaktır. Aprilia, RS 660’ın üretimine başladığında, yeniden rekabetçi bir ortam oluşacak. 

Supersports motosikletlerdeki, çeşitliliğin giderek azalmasını son birkaç yıldır görüyoruz. Honda’nın CBR600RR’ı, Suzuki’nin GSX-R600’ü ve Triumph’ın Daytona 675’i, henüz bir geri dönüş yaşamadı. Sadece Yamaha ve Kawasaki piyasayı canlı tutmaya çalışıyor. 

Kaynak: Asphalt Rubber

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap