Amerika’da Yanan Ducati Panigale V4, şirket tarafından incelemeye alındı

Ducati Kuzey Amerika, Panigale V4’ün yanma olayından sonra harekete geçti.

Ducati Panigale V4, geçtiğimiz günlerde henüz şirketin sebebini bildirmediği bir sebepten ötürü yanmıştı. Daha yepyeni 21,195 dolarlık (Kuzey Amerika Fiyatı) bir Ducati Panigale V4, sahibinin Ducati forumunda yayınlanan bu fotoğraflarda görüldüğü gibi büyük çapta hasar aldı.

Sahibi bu durum hakkında şöyle dedi; “Yolda normal bir şekilde ilerliyordum, sonra kırmızı ışıkta durdum. Motosikletimden bir koku gelmeye başladı ve aşağı doğru baktığımda alevleri gördüm. Hemen motosikletten indim ve itfaiyeyi çağırdım. Sadece normal bir şekilde sürüyordum, bu durum beni çok korkuttu. Aşağı baktım ve motosikletim yanıyordu. Çok şanssızım” dedi.

Ducati henüz sorun hakkında bir şey söylemedi. Egzoz sistemine çok yakın bir yerden kısa devre almış veya gevşemiş bir parça olabilir ama bunlar sadece spekülasyonlar. Neyse ki, sürücü kırmızı ışıkta bekliyormuş ve kendini sağ salim kurtarmayı başarmış. Olay Kanada’nın Vancouver şehrinde gerçekleşmiş.

Ducati Kuzey Amerika hemen harekete geçmiş ve saatler içinde sürücüye yepyeni bir motosiklet vermiş. Hasarlı Panigale V4, daha fazla araştırma için şirket tarafından alınmış. Sürücü; “Olay sonrasında Ducati Kuzey Amerika’yı aradım ve olayı anlattım. Benim nasıl olduğumu sordular ve bana yeni bir motosikletin yolda olduğunu bildirdiler”dedi.

Kablolama veya bir çeşit yakıt kaçağı ile ilgili bir sorun varsa, Ducati muhtemelen Panigale V4 için bir geri çağırma duyuracaktır. 

Audi Group markası Ducati, geçen hafta 2017’deki satış rakamları üzerine bir basın toplantısı düzenlemişti. Şirket, 2016 yılına göre genel bir büyüme yaşadı ve yeni işler 2018 için umut verici görünüyor.

Kaynak

Bunları da sevebilirsiniz