Alpinestars, Dainese D-Air Patentini İhlal Ediyor!

Alpinestars’ın Dainese D-Air sisteminin patentini ihlal ettiği ortaya çıktı. Alman Mahkemesi, Alpinestars’ın, Dainese D-Air patentini ihlal ettiğini onayladı.

Bugün günlerde motosiklet dünyasında çok konuşulan haberlerden biri, iki İtalyan markası Alpinestars ve Dainese arasında yaşanan patent davası oldu. Alpinestars Tech-Air ve Dainese D-Air hava yastığı sistemlerinde bulunan fikri mülkiyetler üzerine yapılan uzun yasal savaştan sonra, Münih Temyiz Mahkemesi, Alpinestars’ın Dainese patentini (EP 2 412 257 B1) ihlal ettiğine karar verdi.

Alman Federal Patent Mahkemesi, bu karardan daha önce 2017 yılında Alpinestars’ın, Dainese’nin D-Air sisteminde iki patentini daha ihlal ettiğine karar vermişti. Alpinestars’ın bu karara karşı Alman Federal Yüksek Mahkemesi’ne bir temyiz itirazı yapabileceği konuşuluyor. Eğer Alpinestars bir itiraz yapmazsa, Alpinestars Tech-Air ürünlerinin satışı Almanya’da yasaklanabilir.

Alpinestars ve Dainese arasındaki bu durum ne gibi sonuçlar doğurabilir?

Global motosiklet ekipmanı üreticileri arasında en önemli bir yere sahip olan ve en iyi markalardan biri olan Alpinestars’ın böyle bir durumla anılması gerçekten iyi olmayacaktır. Alman Federal Mahkemesi’nin aldığı bu kararla, Alpinestars ürünlerinin satışının Almanya’da yasaklanması bekleniyor. Eğer Dainese bu patentiyle ilgili İtalya ve Fransa gibi diğer Avrupa ülkelerinde de dava açarsa, Alpinestars’ın geleceği büyük bir tehlikeye girebilir.

Gelişmeler takip ediyoruz, sizde anında haberdar olmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. (Aşağıda)

Kaynak: Asphalt & Rubber

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap