250cc ve Alt Kapasiteli Motosiklet Modelleri İçin ÖTV İndirimi Başladı!

250cc veya daha alt kapasiteli motosiklet almak isteyenler için, 3 ay sürecek ÖTV indirimi 2019’a girmeden duyuruldu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 250cc ve alt kapasiteli motosikletleri de kapsayan, geçtiğimiz Kasım ayında ‘Enflasyonla Mücadele Programı’ adı altında başlatılan ÖTV ve KDV’deki indirimlerin 3 ay süreyle uzatıldığını açıkladı.

Sosyal medya hesabı üzerinden (Twitter) açıklamada bulunan Bakan Albayrak, “Enflasyonla Topyekun Mücadeleye, ekonomide dengelenmeye ve istihdama destek amacıyla başlattığımız ve bu gece sona erecek olan ÖTV ve KDV indirimlerini yeni yılda 3 ay süreyle devam ettiriyoruz. İndirimlerimiz milletimize ve sektörlerimize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Peki bize, yani motosiklet kullanıcılarına, özellikle de yeni başlayanlar ve ticari amaçlı motosiklet kullananlar, bu indirimden nasıl faydalanacak.? Bakan Albayrak’ın Twitter hesabı üzerinden paylaştığı görselde göründüğü üzere, 250cc ve alt kapasiteli motosikletlerden 3 ay süreyle ÖTV alınmayacak. 250cc ve alt kapasiteli motosikletlerden %8 oranında alınan ÖTV, geçtiğimiz Mart ayında %22’ye çıkarılarak zamlanacak haberleri duyulmuştu. Ama daha sonra iptal edilerek zam yapılmadı.
Yapılan bu ÖTV indiriminin piyasaya ne gibi bir hareketlenme katacağını göreceğiz. Kasım ayında araba, beyaz eşya ve mobilya gibi farklı kategorilerde başlayan indirimlerin, geç de olsa motosiklet sektörüne gelmesi bizi mutlu etti.

Bu ÖTV indirimiyle düşecek motosiklet fiyatlarını, markaların yayınlanmasıyla birlikte Motorcuengin.com da görebileceksiniz. Haberleri anında görmek veya bildirim almak için, @motorcuengin sosyal medya hesaplarını takip edebilir veya e-posta adresiniz ile abone olabilirsiniz.

İlgili Görsel;

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap