2021 Honda CBR600RR Tanıtıldı!

2021 Honda CBR600RR hayranları için yeniden ortaya çıktı. Ama, sevinmek için henüz erken çünkü yeni CBR600RR Amerika, Avrupa ve tabi ki Türkiye pazarına gelmeyecek.

Bu yılın Nisan ayında ilk haberini yaptığımız 2021 Honda CBR600RR az sayıda değişikliklerle yeniden doğdu. Yeni kasa, yenilenmiş ön yapı ve birkaç yeni elektronik desteği ile gelecek. Resmî lansmandan önce öğrendiğimiz yeni özellikleri, TFT renkli gösterge paneli, çekiş kontrolü, tekerlek kontrolü, gaz kelebeği haritaları ve üzerinde görünen motor freni menüleri ile IMU destekli elektroniklere sahip olacağı söyleniyor.

Ayrıca Honda’nın arkada Showa amortisöre, yine Showa’nın “Büyük Piston Çatal” kurulumunu ön süspansiyonda kullanmaya devam edeceğini görebiliyoruz. Şasiye daha net bir şekilde baktığımızda, mevcut nesil şasi ve salınım kolunun bir kez daha kullanıldığını ve motorun dışarıdan bakıldığında eskisi ile aynı göründüğünü görebiliyoruz.

Fotoğraflarda göründüğü gibi yeni Honda CBR600RR’ın görümünü bu şekilde olacak. Ülkemize gelip gelmeyeceği konusunda resmî lansmandan sonra bir şeyler öğrenebiliriz ancak şimdilik görünene göre sadece Japonya ve Asya pazarlarında satışa sunulacağını söyleyebiliriz. Avrupa pazarına gelmesi için Euro 5 emisyon gerekliliklerini karşılaması gerekir ve bu da uygun fiyatlı olmasının imkansız olacağı anlamına geliyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap