2021 Honda CBR600RR-R Söylentileri

Söylentiler 2021 model yılı için yeni bir Honda CBR600RR-R modelini işaret ediyor.

Söylentiler, Japonya’nın en köklü motosiklet dergisi Young-Machine‘den geliyor.

Young Machine, Honda’nın bu yılın sonunda sözde “CBR600RR-R”ı piyasaya süreceğini söylüyor (yine de, coronavirüs salgınının bu olası planları iptal etme olasılığını unutmamak gerekiyor).

Young Machine, CBR600RR-R’ın, 2020 model yılı için piyasaya sürülen ve aerodinamik kanatçıklar ile öne çıkan CBR1000RR-R‘a görsel olarak benzeyeceğini söylüyor.

Şimdi, daha ileri gitmeden önce bu söylentilerin resmi olmadığını ve en iyimser şekilde 50/50 oranında bir ihtimal verdiğini bilmemiz gerekiyor.

Honda, 600cc’lik yeni bir supersport modeli piyasaya sürecek olsaydı, 2021 model yılı takip edilecek muhtemel bir zaman çizelgesi olacaktı. Bütün bunlar büyük bir etkene denk geliyor ve bu da Avrupa emisyon homologasyon gereklilikleridir.

Hatırlamayanlar için, Honda değişen emisyon standartları, yani Euro3’ten Euro4’e geçiş nedeniyle bir dizi pazar için Honda CBR600RR’ı üretmeyi bıraktı. Honda CBR600RR, Euro3 uyumludur ve Japon üretici, Euro4 uyumlu yeni bir model üretmek için para harcamanın ekonomik olduğunu düşünmüyordu.

Avrupa spor motosiklet pazarının yeni 600cc’lik bir supersport modeli için Ar-Ge’yi destekleyemeyeceği konusunda bazı tartışmalar vardı. Honda CBR600RR Euro 4 sebebiyle sadece ABD pazarında satışa devam etti.

Spor motosikletler için pazar durumu gerçekten değişmese de, diğer üreticiler çeşitli spor motosiklet modelleri geliştirmek için nedenler buldu. Yamaha YZF-R6 ve Kawasaki Ninja ZX-6R

Peki CBR600RR-R gelecek mi?

Şimdi, kategoride rakip markalar tarafından az gelişmiş modeller olduğundan ve Euro5 için homologasyon gerçek bir faktör haline geldiğinden, yeni bir 600cc supersport çıkarmanın zamanı geldi gibi görünüyor.

Bununla birlikte, coronavirüs sadece Honda’da değil tüm üreticelerin yeni bir model çıkarmasında gecikmelere neden olacak. Honda bunun hazırlığını yaptıysa önümüzdeki EICMA 2020’ye kadar yeni CBR600RR-R sinyallerini görebiliriz.

Kaynak: Moto.it üzerinden Young-Machine

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap