2020 Triumph Rocket III Görüntülendi!

2020 Triumph Rocket III Casus Fotoğraflar

2020 Triumph Rocket III geliyor. İngiliz üreticinin efsanevi cruiser modeli önemli değişikliklerle geri geliyor. Casus fotoğrafçılar tarafından yakalanan yeni Triumph Rocket 3 fotoğraflarına yakından bakalım.

Solda 2010 Triumph Rocket III Roadster, yeni model ise sağda gösterilmiştir.

Triumph Rocket III 2004’ten bu yana çeşitli varyasyonlarda üretilmiştir. Rocket 3 Kuzey Amerika’da hala satılmasına rağmen, Euro4 kısıtlamaları nedeniyle satışı Avrupa’da gerçekleştirilememektedir. 2020 model Triumph Rocket 3 ise bir yenilenme olacak. Fotoğraflarda görülen motosiklet üretime hazırlanıyor ve piyasaya sürülmesi için çok uzun süre beklememiz gerekecek gibi görünmüyor.

Yeni Triumph Rocket 3’ün söylentileri, Triumph’un 2018’in sonbaharında gerçekleştirdiği bayi toplantısında ortaya çıkmıştı. Hatta bu toplantıdan yeni Scrambler 1200 ve Speed ​​Twin modellerinin resmi tanıtım yapılmadan önce fotoğrafları sızdırıldı. Çeşitli raporlara göre, bu toplantı sırasında sahneye bir prototip Rocket III getirildi ve bir tasarım taslağı da sergilendi. Casus fotoğrafçılara yakalanan bu test modeli, toplantıdaki tasarım taslağına uyuyor.

Yeni Triumph Rocket 3 fotoğraflarında, Motor dış kısmı eski modeldeki sıralı üç silindire benziyor, üç silindir dikey olarak arkaya konumlanmış durumda. Bu motorun önceki 2294cc’den farklı olarak, 2500cc’ye yaklaşan bir hacim artışıyla büyüyeceği ve ortalıkta dolaşan söylentilerle tamamen yenilenmesi beklenmektedir. Yeni motorun, Euro 4 düzenlemelerinin yanı sıra 2020 için devreye girecek olan Euro 5 düzenlemeleriyle de uyumlu olması bekleniyor. 

Yeni Triumph Rocket 3’deki daha kısa egzozlar, Rocket’in şaft aktarmalı olarak üretilmeye devam edeceğini işaret ediyor. Ancak yeni modeldeki şaft mili tek taraflı bir kol içine gizlenmiş durumda. Eski Rocket III’ün ikili arka süspansiyonları, yerini selenin altında bulunan bağlantılı bir monoshock’a bırakmış. Yeni süspansiyon ayrıca yeni bir şasi anlamına geliyor.

Ön süspansiyon tamamen farklı, yeni modelde daha büyük ters çatallar görünüyor. Yeni Rocket III daha kaslı görünümlü bir duruşa ve daha dik görünümlü bir oturuşa sahip. Yeni model aynı zamanda ABS’li Brembo frenlere sahip olacak.

Bayi toplantısında gösterilen tasarım taslağı ve prototip, çok fazla detay göstermiyordu. Ancak casus fotoğraflardaki model çok daha detaylı bilgiyi bize gösteriyor. Ayrıca Rocket III’ün birden fazla versiyonunun olacağı söyleniyor.

Triumph, çoğu ​​üreticiden farklı olarak, yeni model tanıtımları için büyük motosiklet fuarlarını beklemiyor. Bu yüzden yeni 2020 Rocket 3’ün EICMA 2019 yerine önümüzdeki aylarda tanıtılmasını bekleyebilirsiniz.

Fotoğraf ve kaynak: Motorcycle.com 

2020 Triumph Rocket III Fotoğraf Galerisi

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap