2019 Yamaha YZF-R25 olduğu söylenen görseller ortaya çıktı

2019 Yamaha YZF-R25 geliyor mu? Şüphesiz Yamaha’nın Asya, Avrupa ve Türkiye pazarlarında en çok satan modellerinden biri olan YZF-R25’in sizce artık yenilenmesi gerekiyor mu?

R25 gerek tasarımı gerekse gücü ile büyük bir genç kitleyi kendine çekmeyi başardı. Özellikle ülkemizde motosiklete yeni adım atan genç sürücüler için biçilmiş bir kaftan. Ancak şu sıralar dovizdeki artış sebebiyle, o gençlerin sadece hayallerini süslüyor. 

Yeni ortaya çıkan tasarım görsellerinde, ön yüz, R6 ve R1’de bulunan kafa tasarımına benziyor, daha çok R6’ya. Farlar arasındaki hava girişi de abilerinden alınmış gibi.

Diğer gözlemlediğimiz ayrıntılar, eski modelden farklı olan ön süspansiyonlar oluyor. Yeni tasarımda süspansiyonlar ters olanlarıyla değişmiş. Ön ve yan grenaj parçalarında büyük bir revizyona gidilen R25’de, depo, sağ ve sol grenajlar da büyük ölçüde değişime uğramış.

Öndeki sinyaller daha aşağıya alınmış ve yakıt deposunun şekli yukarıdan basık olmuş. Egzozun yine aynı olduğu görülüyor.

Gözlemdiğimiz yenilemeler bu şekildeydi. Yeni R25’de motor değişikliği veya güç artışı olup olmayacağını henüz bilmiyoruz. Ama olacağını da pek sanmıyoruz. Yamaha’dan yeni model haberi geldiğinde Motorcuengin.com da sizlerle paylaşıyor olacağız. Lütfen sosyal medya hesaplarımızı takip ediniz.

Bunları da sevebilirsiniz