2019 KTM 790 Duke R görüntülendi

2019 KTM 790 Duke R test aşamasında görüntülendi.

2019 KTM 790 Duke R, Avusturya’lı markanın bu sene hayatımıza giren 790 Duke‘den daha yüksek bir “R” versiyonu olacak.

KTM’nin 799cc LC8c paralel çift silindir motoru ile çalışan mevcut 790 Duke, Triumph Street Triple S ile net bir rakip. Street Triple S’in 112hp gücü ile karşılaştırıldığında 105hp gücüne yakın ve ağırlık bakımından neredeyse İngiliz model ile aynı, 168kg ile karşılaştırıldığında 169kg. Fiyat açısından Avusturyalı makine, 14.750 EURO, (Street Triple S-10.490€) kur yüzünden ve diğer rakiplerine göre daha pahalı, ancak üstündeki elektronik cihazlarını sunarken bunu telafi ediyor gibi. Sürüş modları, ABS ve çekiş kontrolü bu günlerde neredeyse her markada var ancak KTM ayrıca standart, motor freni kontrolü, viraj ABS, denge kontrolü ve up-and-down quickshifter vites de sunuyor.

790 Duke R olarak adlandırılması, performans artışı, daha iyi yol tutuşu ve frenleme de gelişme anlamına gelebilir.

790 Duke R, stilini taban modeli ile paylaşıyor, ancak temel modelden daha fazla beyaza ve  turuncu jantlara sahip tipik bir KTM ‘R’ boya şemasına geçiyor.Ancak, görülmesi gereken teknik değişiklikler olduğu için, yeni 790 Duke R renk değişiminden daha fazlasıdır. En belirgin olanı, normal KTM markalı radyal kaliperler yerine Brembo olan yeni frenlerdir. Bu kaliperler daha büyük diskleri kavrar, muhtemelen 300mm’den 320mm’ye, yeni ve daha hafif jantlara takılacak.

Bu ön kaliperlere bir de yeni çatallara takılı. KTM için her zamanki gibi, bunlar WP’dir, ancak 790 Duke’den farklı olarak, R modeli sıkıştırma ve geri tepme sönümleme için tamamen ayarlanabilir olacaktır, her ikisi de resimlerde görülebilir.

Daha sportif süspansiyon ve frenleme için Duke R, temel versiyondan daha aşırı bir sürüş pozisyonu kazanıyor. Yeni ayak peg’leri burada açıkça görülebilir, binicinin ayakları normal modele göre daha yüksek ve daha fazla geriye konumlandırılmış. Ayrıca hafif alüminyumdan yapılmış yeni fren ve vites kolları var.

Fotoğraf: bikesocial

Bunları da sevebilirsiniz