2019 Energica Ego Sport Black tanıtıldı #MY2019

İtalyan şirket Energica, 2019 Ego Sport Black modelini Intermot fuarında tanıttı. 

MCN’nin 2017’de “Yılın Elektrikli Motosikleti” olarak seçtiği Ego Sportbike, bu yıl yepyeni grafikler ve renklerle satışa sunulacak. İtalyan üretici bu yeni modeli, tek elektrikli motosiklet tedarikçisi olduğu FIM Enel MotoE Dünya Kupası’na ithaf etmiş.

Bu yarış deneyimi, sayısız deneme ve test sürücüsü Alessandro Brannetti ile pistte yapılan binlerce kilometrelik testler sayesinde, sadece bu yarış motosikletleri için değil, aynı zamanda satılan Energica yol motosikletleri için de eşsiz bir deneyim olacak.

Energica, bu rekabet avantajına sahip dünyadaki tek elektrikli motosiklet şirketidir.

Yeni renkler, Ego Corsa 2019’un prototip modelinden ilham almış. Renkler: Lunar White / Titan Grey ve Red Passion / Titan Grey ile birlikte 2019’da satışta olacak.

2019 model yılı serisi aşağıdaki gibi yeni önemli teknik özelliklere sahip olacak.

ELEKTRONİK: MY2019 İÇİN STANDART Özellikler;

Çekiş Kontrolü: Altı seviyeside yapılandırılabilen bir çekiş kontrol sistemi, mevcut ABS ve Bosch ABS ile daha verimli ve güvenli sürüş deneyimi sağlayacak.

Cruise Kontrolü: Her Energica modeli, hızı korumak ve frenleme enerjisini artırmak için, elektronik freni kullanabilen gelişmiş hız kontrol sistemi ile donatılacaktır.

Yeni Elektronik Gaz Kelebeği Kontrolü: Yeni komut, Energica motosikletlerinde mevcut olan güvenlik standartlarını, tork kontrolünün doğrusallığını ve hassasiyetini artırır. Yeni sistem, gaz kelebeği rotasyonlarını 0.01 derecenin altında tespit edebilecektir.

Elcik Isıtma: MY2019 modellerdeki yeni standart ısıtmalı elcikler, sağdaki elcikte özel bir kontrol ünitesi ile etkinleştirilebilir ve gösterge panelindeki dört güç seviyesinde ayarlanabilir.

YAZILIM: OCAK AYINDAN İTİBAREN ÜRETİLEN MOTOSİKLETLER İÇİN GEÇERLİ OLACAK.

Önceden Ayarlanmış Seviyeli Şarj Kesintisi: Araç şarjı belirli bir seviyede otomatik olarak durdurmak için yapılandırılabilir. Kullanıcı bu işlevi panelden yapılandırabilir.

Pil Şarj Aleti: Dahili şarj cihazının soğutma yönetiminde iyileştirmeler. “Sessiz” şarj modunu etkinleştirmek mümkün olacaktır.

Daha Fazla Şarj / Az Süre: Yeni yazılım, şarj süresini % 15 azaltarak Hızlı Şarj’daki şarj akımını artıracaktır.

Yukarıda listelenen elektronik özellikler ile birlikte, tüm Energica MY2019 motosikletleri Hızlı Şarj, TFT renkli ekran 4.3 inç, Dört adet Sürüş Modu: Kentsel, Eko, Yağmur ve Spor. Dört adet Fren Haritası: Düşük ayarlı olarak satışa sunulacak Orta, Yüksek, ve Park Asistanı.

USB portu sadece Eva, Eva 107 streetfighter ve Eva EsseEsse9 retro modellerinde standart ve Ego sportbike’da isteğe bağlı olacak.

ENERGİCA SATIŞ AĞI

Energica şu anda önemli Avrupa ve Avrupa dışı pazarlarda mevcuttur. Şu anda dağıtım ağı Amerika Birleşik Devletleri (Kaliforniya, Teksas, Kuzey Carolina, Florida ve New York) var. Energica, iki uluslararası coğrafi alanda da mevcut olacak, Güney Afrika ve Körfez ülkeleri.

Energica– Intermot 2018

Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap