2019 Ducati Panigale V4 R görüntülendi!

Casus fotoğrafçılar 2019 Ducati Panigale V4 R’ı test aşamasında görüntüledi. Yeni Panigale V4 R, Ducati’nin Superbike yarışlarındaki yerinin temelini oluşturacak.

4 Kasım’da yapılacak Ducati World Premiere etkinliğine doğru yaklaşırken, İtalyan markasının yeni modelleri ortaya çıkmaya başladı. Yeni V4 R için, üretim modellerinden ziyade, V4 serisinin bir yarış versiyonu olduğunu söyleyebiliriz.

V4 R’ın farklı bir aerodinamik tasarıma sahip olduğunu görüyoruz, sağ tarafta bir çift solungaç gibi grenaj açılmış. (sadece sağ tarafı görebiliyoruz, belki sol taraftaki solungaçlar farklı olabilir, tıpkı S1000RR gibi) Bu yeni aerodinamik tasarımın, ısı sorunları için olup olmadığı bilinmiyor. Eğer öyleyse, bu sorun için yapılması umarız fayda sağlar.

Ayrıca yeni V4 R için, WSBK yarışlarında da kullanımına izin verilen aerodinamik kanatçıkların eklenmesine olanak tanıyan bir montaj noktası ortaya çıkmış. Bu kanatçıklar için, Ducati’nin CEO’su Claudio Domenicali, MotoGP’de de kullanılan aerodinamik kanatçıkların, sokak için üretilen V4 modellerine de eklenebileceğini belirtmiş.Dövme magnezyum Marchesini M9RS jantlar ve Brembo frenlerin yanında, karbon fiber gibi daha fazla premium parçalar da görmeyi bekleyin.

Panigale V4 R yarış versiyonunun, bu haftasonu ilk kez tanıtılacağı bildirilmiş. Üretim modeli 2019 Ducati Panigale V4 R’a gelince, 4 Kasım’da yapılacak Ducati World Premiere etkinliğine kadar bekleyin.

Kaynak: Motorcycle.com 

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap