2019 Dakar Rallisi’nde Son Durum!

2019 Dakar Rallisi devam ediyor. Genel klasman birincisi, 4. ve 5. etap sonuçları. Dakar 2019’dan fotoğraflar.

Hero Motor pilotu CS Santosh 5. etapta yaptığı kaza sonucunda yarış dışı kaldı. 2019 Dakar Rallisi’nin 5. Maraton etabında Hero MotoSports pilotu CS Santosh, büyük bir kaza geçirerek Dakar Rallisi’ne veda etti. Kaza, 4. ve 5. geçiş noktaları arasında gerçekleşti. CS Santosh, Tacna’daki bir hastaneye kaldırıdı. Bu yıl ile birlikte 5. kez Dakar Rallisi’ne katılan CS Santosh’un durumu iyi ve yakında eve dönecek.

Maraton etapları 4. ve 5. Etap, pilotların takımlarından gece boyunca teknik destek alamadığı, kendi imkanlarıyla tamamladığı Dakar etaplarıdır. Bu, pilotların sadece 1350 km’lik mesafeyi tamamlamaları değil, aynı zamanda motosikletlerinin gece boyunca rekabetçi koşullarda kalması anlamına geliyor. Pilotlar etapları özellikle kum tepeleri, kaya ve ortaya çıkan sis nedeniyle oldukça zor tamamladı.

Dakar 2019’da dün 12 Ocak dinlenme günü olarak geçti.

4. etabın birincisi, Monster Enery Honda pilotu Ricky Brabec oldu. Brabec 406 kilometrelik Arequipa – Moquegua etabının her kontrol noktasından lider olarak geçti. Amerikalı pilot Dakar Rallisi’ndeki ikinci etap galibiyetini en yakın rakibine 6 dakika 19 saniye farkla kazandı.

Husqvarna sürücüsü Pablo Quintanilla, 11 dakika farkla lider başladığı 4. etabı Brabec’in arkasında tamamladı.

Dakar 2019 4. Etap Sonuçları;

Dakar 2019 5. Etap: Sam Sunderland yardımseverliği sayesinde kazandı.

Yamalube Yamaha pilotu Xavier de Soultrait, 2019 Dakar Rallisi’nin beşinci etabını ilk sırada tamamlamasına rağmen, hakemler kaza yapan Paulo Goncalves’e yardım eden Red Bull KTM pilotu Sam Sunderland’in bu yardımda kaybettiği sürenin silinmesiyle birlikte etap birincisi değişti.

Red Bull KTM pilotu Sam Sunderlend, 5. etapta kaza yapan ve sakatlık geçiren Paulo Goncalves’e yardım etmek için durdu ve yaklaşık 10 dakikalık süre kaybetti. Honda pilotu Paulo Goncalves, yaptığı kaza sonrası sağ elinden ve başından yaralanmış.

Sam Sunderland yardım etmek için durunca etap liderliği Fransız sürücü Yamaha pilotu Xavier de Soultrait’e gitti. Dakar hakemleri Sunderland’in Goncalves’e yardım ederken kaybettiği süreyi geri verdiler, böylelikle zafer KTM pilotu Sunderland’in oldu.

Dakar 2019 5. Etap Sonuçları;

Dakar 2019 Genel Klasman;

Dakar 2019 4. Etap, 5. Etap ve 12 Ocak Dinlenme Günü Fotoğraf Galerisi;

 

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap